Porównaj (0)

Poradnik

Próba

Najbardziej odpowiednia próba złota do obrączek to 585. Odpowiednia proporcja czystego złota do pozostałych metali w stopie daje w efekcie bardzo szlachetny wyrób, o odpowiednim stopniu twardości zapewniającym trwałość obrączek na całe życie.

Szerokość

Powinna być dobierana indywidualnie do wielkości dłoni, długości palców oraz osobistych preferencji. Nie ma sztywnych norm jednak najbardziej popularne wymiary to 4mm przy obrączce damskiej oraz 5mm przy obrączce męskiej.

Wysokość

Bardzo ważny parametr odpowiadający za żywotność obrączek ślubnych. Aby mieć możliwość swobodnego odświeżania, zmiany rozmiaru w przyszłości oraz mieć zapas na samoistnie wycierającą się powierzchnię, sugerujemy wybierać obrączki w wysokości pomiędzy 1,3 a 1,5mm. Przy niższych wartościach istnieje ryzyko, że nie wystarczy materiału na korektę lub obrączka będzie się odkształcać po latach.

Kolor

Jest to kwestia indywidualna, w ofercie mamy żółte, białe i różowe złoto. Żółte złoto jest bazą, różowe uzyskujemy przez dodatek miedzi, a białe przez dodatek palladu. Białe złoto oferowane na rynku, może być również uzyskane poprzez domieszkę niklu, jest to jednak metal uczulający, lub poprzez rodowanie, wierzchnią warstwę, która będzie z czasem się wycierać.

Kształt

Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów obrączek i z punktu widzenia trwałości nie ma to większego znaczenia, na który się Państwo zdecydują. Jeśli chodzi o względy praktyczne to najczęściej klienci decydują się na półokrągłe, gdyż najlepiej komponują się z dłonią. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Kamienie

Jak najbardziej zachęcamy Panie do oprawy brylantów w obrączkach, ponieważ dają piękny efekt blasku i wyjątkowości. Można je zamienić na cyrkonie, o dużo niższej wartości jednak mogą one z czasem ściemnieć lub się wykruszyć. Minusem jest brak możliwości zmiany rozmiaru obrączek z kamieniami. Wykonujemy wtedy nową obrączkę, a koszt to 150zł plus 50zł od kolejnych kamieni.

Soczewka

Jest to wypukłość wewnątrz która daje większy komfort noszenia oraz swobodniejsze zdejmowanie i zakładanie obrączek. W przypadku gdyby spuchły palce obrączka dopasowuje się do dłoni a nie wyciska skóry. Soczewka u nas jest bezpłatna, w standardzie oraz nie moa później najmniejszego problemu ze zmianą rozmiaru takiej obrączki.